Sinop Valisi Sayın Hasan İPEK bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere  İl emniyet Müdürü Ercan DAĞDEVİREN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil ALTINTAŞ, İl Özel İdare Genel Sekreter v. Mehmet DEMİRCAN, İl Milli eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Şahin DEĞİRMEN ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Oğuzhan KURT ile İlçemize geldi.
        İlçemiz Hükümet Konağı girişinde Kaymakamımız Muhammed Serkan ŞAHİN ve İlçe Protokolü tarafından karşılanan Vali Hasan İPEK karşılamanın ardından Hükümet Konağında bulunan kurumları gezerek kurumlarda çalışan personellerle selamlaştı ve çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Vali İpek daha sonra Kaymakamlığımızca düzenlenen “ Renklerle Saraydüzü” Kültür, Doğa ve Yaşam temalı fotoğraf sergisini gezdi.
        Vali İpek Kaymakamımız Muhammed Serkan ŞAHİN ile birlikte Kaymakamlık Makamına geçti. Kaymakamlık makamına geçilmesinin ardından Vali İpek Kaymakamımız  Muhammed Serkan ŞAHİN’den ilçenin genel durumu ve yatırımlar hakkında brifing aldı, çalışmalarında başarılar diledi.
        Vali İpek Kaymakamlık ziyaretinin ardından İlçemiz Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi ziyaretinde okul bahçesinde bulunan öğrencilerle sohbet etti ve Okul Müdürü Necmi BAŞ’tan okulun genel durumu hakkında bilgi aldı.
         Vali İpek okul ziyaretinin ardından Belediye Başkanı Hasan PEKER’i makamında ziyaret etti. Vali İpek Başkan Hasan PEKER’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve çalışmalarında kolaylıklar diledi.
        Daha sonra Vali Hasan İPEK Saraydüzü Noterliği ve Emniyet Amirliğini ziyaret ederek Noter Zübeyde KİLCİOĞLU ve Emniyet Amiri Yunus ÖZSOY’dan bilgiler aldı ve çalışmalarında kolaylıklar diledi.
        Kurum ziyaretlerin ardından Vali hasan İPEK 1998 yılında Şırnak’ın Gabar Dağında terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada şehit düşen Şakir ELKOVAN’ın ailesini ziyaret etti. Şehidimizin ruhuna okunan Kur’an- ı Kerim tilaveti ve yapılan dua ardından Vali İpek şehidimizin ailesi ile bir süre sohbet etti. Vali İpek, her daim Devlet olarak şehit ailelerimizin yanlarında olduklarını ifade etti.
        Bu ziyaretin ardından Vali Hasan İPEK İlçemiz Belediye Sosyal Tesislerinde İlçemiz Merkez ve Köy Muhtarları ile bir araya gelerek toplantı yaptı. Toplantı da Muhtarlarımız ile tanışan Vali Hasan İPEK muhtarlarımızın sorunlarını tek tek dinledi. Muhtarlarımız ve Kurum Müdürlerimiz ile karşılıklı görüş alış verişinin ardından toplantı sona erdi.